НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Динамо - Карпати 3:1. З думками про Париж ###

"Динамо" (Київ) - "Карпати" (Львів) - 3:1

Голи: Ідейе (33), Кранчар (57, 63) – Лукас (73, пен)

"Динамо": Коваль - Сільва, Михалик (Бетао, 68), Хачеріді, Тайво - Велозу, Кранчар, Дуду (Богданов, 46), Гусєв (Мілевський, 61), Раффаель - Ідейе

Тренер: Юрій Сьомін

"Карпати": Богатінов - Озарків, Пластун, Балажиц, Ощипко (Кополовець, 79) - Даушвілі, Ткачук, Худоб&lsquo-як, Пучковський (Кенія, 55), Ксьонз (Штіліч, 46) - Лукас

Тренер: Ніколай Костов

Арбітр: Віталій Годулян (Одеса)

9-й тур Української Прем&lsquo-єр-ліги випала честь відкривати київському "Динамо" и львівським "Карпатам". Столична команда мала завдання хоча б якось реабілітуватись за поразку від "Шахтаря", а також підготуватись до старту в груповому етапі Ліги Чемпіонів. "Карпати" знову зависли над зоною вильоту, тому і їхні турнірні завдання були цілком зрозумілі.

Після напруженого матчу збірної України проти Англії Юрій Сьомін залишив поза заявкою Андрія Ярмоленка, в той же час в основі вийшли Гусєв і Хачеріді. Гармаш, нагадаємо, відпочивав з іншої причини: Денис заробив трьохматчеву дискваліфікацію за нецензурний жест в українському Класико. Не дивлячись на відлучення до національних збірних з перших хвилин грали Велозу, Кранчар і Ідейе. Також відмітимо появу в старті Тараса Михалика, який залікував травму. Тож тактична побудова команди Сьоміна мала наступний вигляд: Коваль в воротах, захист справа наліво – Сільва, Михалик, Хачеріді, Тайво, єдиним опорником мав зіграти Велозу, Кранчар і Раффаель зайняли місце в центрі півзахисту, на флангах атаки вийшли Дуду та Гусєв. За забивання голів відповідав Ідейе.

Ніколай Костов порівняно з матчем проти "Металургу" провів три заміни в основному складі. Замість Кополовця, який освоював гру на лівому фланзі захисту, вийшов Ощипко, а Даушвілі після дискваліфікації разом с Ткачуком і Худоб&lsquo-яком створив кулак в центрі поля. Болгарський спеціаліст також продовжив випробовувати резерви львівського клубу: після Жовтюка в основі "Карпат" дебютував 18-й річний Пучковський, котрий за задумом тренера повинен був нагнітати ситуацію на лівому фланзі атаки, однак, забігаючи наперед, відмітимо, що чогось серйозного молодий футболіст запропонувати Данило Сільві так і не зміг. На протилежному фланзі діяв Ксьонз, а на вістрі – самотній Лукас.

Команди з&lsquo-явились на полі під звуки козацького маршу, однак до серйозних бойових дій футболісти перейшли не одразу. "Динамо" традиційно заволоділо територією в центрі поля, Велозу направляв атаки, Кранчар з Раффаелем їх продовжували, а Дуду поров. Динамівці доволі довго шукали слабкі місця в обороні львів'ян, та нічого не знаходили. Кілька разів оборонці кидались під м'яч після ударів Гусєва, Дуду і Ідейе. Перший раз м'яч полетів в рамку воріт лише на 22-й хвилині – це Хачеріді бив голою після подачі кутового, однак слабко і в руки Богатінову.

Наступного разу футболісти "Динамо" влучили в ціль аж через 11 хвилин, при цьому змусивши вскочити на ноги весь стадіон. Велозу подав кутовий, а Браун Ідейе випередив Богатінова і головою переправив м'яч у сітку, виконавши, таким чином, обіцянку продовжувати радувати київських вболівальників забитими голами.

Після того, як рахунок було відкрито, динамівці заграли в атаці активніше: Кранчар викручував м'яч в дальню дев&lsquo-ятку, але не докрутив і Богатінов справився- згодом Раффаель змарнував нагоду відзначитись зі стандарту – його удар зі штрафного прийняла на себе стінка. Нарешті ударну десятихвилинку завершив удар Кранчар після подачі кутового і помилки Богатінова, однак воротар виправився і ногою відбив м'яча.

Що ж "Карпати", запитаєте ви. Карпати провели першу атаку лише на останніх хвилинах. Худоб&lsquo-як намагався прорватись до воріт через гру в стінку з партнером, однак відмінно зіграв Хачеріді, який завадив Ігорю пробити по воротам. На цьому перший тайм і завершився.

Підбиваючи підсумки половини гри. "Динамо" довго запрягало, та швидко поїхало, "Карпатам" потрібно вкрай щось міняти, оскільки з такою грою ловити в Києві було нічого. Що стосується персоналій, то в складі віце-чемпіона порадував Даніло Сільва, який і в захисті не дав шансів супернику, і в атаку регулярно підключався. Хачеріді з Михаликом надійно, Тарас навіть кілька разів відпрацював перший пас, Ідейе шукав-шукав свій шанс, і таки знайшов. А от хто в черговий раз розчарував, так це Дуду – його традиційний фінт вправо, здається, жодного разу не пройшов, а простріли і удари йшли в ноги супернику. В складі львів'ян когось оцінити дуже непросто. В цілому захист відпрацював на рівні, але переважно завдяки неточності динамівців в завершальній фазі атаки.

Прослухавши Тараса Чубая в перерві й в котре відзначивши невідповідну рівню арени акустику, повертаємось до гри. Сьомін почув прохання глядачів і замінив Дуду на Богданова, Костов замість інертного Ксьонза випустив Штіліча, а ультрас "Динамо" розгорнули банер "Вимагаємо змінити час початку матчу Динамо Зоря та заборонити проведення ігор в робочий час". Уточнення: поєдинок з луганською командою відбудеться 28-го вересня о 17:30.

"Карпати" вирішили без бою не здаватись і ледь не зрівняли рахунок на 54-й хвилині - Худоб&lsquo-як вивів Лукаса на побачення з Ковалем, але воротар Динамо свою команду врятував. Вирішивши, що ризикувати не варто, кияни знову перейшли в наступ. Спочатку Богданов приклався по м&lsquo-ячу метрів с 18-ти – Богатінов на місці, далі Тайво розрядив свою гармату, порадувавши вболівальників за воротами.Костов намагається пожвавити гру в атаці, випускаючи Кенію замість Пучковського, однак саме в цей час "Динамо" збільшує свою перевагу. На 57-й хвилині Сільва промчав правим флангом та від лицьової лінії прострілив, Ідейе елегантно пропустив м&lsquo-яч поміж ніг, а Кранчар з 11-ти метрів поклавши корпус пробив під поперечку.

Ще через шість хвилин динамівці довели рахунок до розгромного, комбінація вийшла майже ідентична: Велозу запустив по флангу Даніло Сільву, той прибрав Ощипка і прострілив, Богатінов зачепив м'яча, а Кранчар як справжній майстер гри на більярді з 14-ти метрів увігнав кулю в нижній кут воріт. Голи Ніко продемонстрували, що не так давно гравець збірної України Ігор Ощипко поки не в найкращій формі - Даніло Сільва витворяв на фланзі все, що хотів. Хоча слід зазначити, що лівий захисник "Карпат" зазвичай залишався наодинці проти одразу кількох суперників.

Комфортний рахунок дозволив Сьоміну провести досить незрозумілу третю заміну: заміть Михалика вийшов Бетао. Мабуть, Юрій Павлович ще не визначився, яка пара центральних захисників зіграє проти ПСЖ, при чому місце Хачеріді сумніву не підлягає.

Збавивши оберти, "Динамо" пропустило. Раффаель в своєму карному майданчику штовхнув Худоб&lsquo-яка, за що було призначено пенальті. Лукас Коваля переграв, але Максим ледь не став героєм епізоду – м'яч пройшов у нього під рукою.

Ефектний банер гостей зі Львова / фото - wbc.kiev.ua

Фанати "Карпат" розтягнули грізний банер з написом "Крізь віки бояться досі вороги", а потім затягнули Червону руту. Що цікаво, якщо раніше вболівальники "Динамо" підтримували починання львів'ян (в першому таймі на обійшлось без традиційного "Слава Україні, героям слава!"), то цього разу київські фани заглушили спів скандуванням назви свого клубу. Хоча, як підказують коментатори, можливо, "синьо-білі" просто не почули свої колег зі Львова.

В час, що залишився, столична команда вирішила пограти на нервах. Принаймні "Карпати" отримали можливість контролювати м&lsquo-яч на половині поля "Динамо", а на 87-й хвилині інтригу в гру ледь не повернули гравці, які вийшли на заміну – Штіліч видав класний прихований пас на Кенію, грузинський форвард вийшов сам на сам з Ковалем, однак дуель воротарю програв.

Втім останнє слово в матчі залишилось за "Динамо". Спочатку Мілевський класно скинув м'яч під удар Раффаелю - бразилець з 16-ти метрів не влучив по воротах, а вже в додатковий час сам Артем посадив на п'яту точку захисника і пробив на точність з середньої відстані – від четвертого голу "Карпати" врятував Богатінов, який зреагував на удар.

Таким чином, "Динамо" принаймні на добу вийшло на чисте друге місце в турнірній таблиці та скоротило відставання від "Шахтаря" до трьох очок. "Карпати" залишаються 14-ми, маючи в своєму активі всього вісім балів.

Команда Юрія Сьоміна виконала установку на гру – і перемогу здобули, і до матчу з ПСЖ потратили рівно стільки сил, скільки було необхідно. Щоправда, чергова зупинка під кінець гри насторожує - Ібрагімовіч і компанія подібної розслабленості не вибачать. З іншого боку такі дії можна виправдати прийнятним рахунком, адже при 3:0 змусити себе грати на тому ж рівні, що й при 0:0, досить непросто (хоча футболісти професіонали, їм за це зарплату платять). На звання гравця матчу претендують два футболісти: Даніло Сільва з першої по останню хвилину з користю відбігав по своєму краю, а Ніко Кранчар кожного разу опинявся в потрібному місці в потрібний час.

"Карпатам" в свою чергу ще ой як багато потрібно попрацювати, щоб вибратись з трясовини. Втім гра Штіліча і Кенії свідчить про те, що у львівської команди є резерви для підсилення.

"Динамо" - "Карпати": Післяматчева прес-конференція